News

Досліджуючи глобальну культуру. Лекція Льва Мановича

03.09.2019

Книжковий магазин "Палатка" розпочинає публічну програму в Urban Space 500.

Лев Манович, дослідник і теоретик цифрової культури та нових медіа, автор книжок "Язык новых медиа" (Ad Marginem, 2015), "Теория софт-культуры" (Красная ласточка, 2018) та інших, проведе відкриту лекцію на тему "Досліджуючи глобальну культуру: великі дані, візуалізація та культурний аналіз".

Соціальні мережі — вагома точка дотику Big Data і гуманітарних наук. Та неосяжна кількість даних, що заливається до соціальних мереж щосекунди, відкриває нові горизонти для вивчення культури. Що саме можна дізнатися, аналізуючи мільйони даних?

Наприклад, можна з’ясувати різницю між селфі, зробленими в Нью-Йорку, Сан-Паулу та Токіо, або дослідити, як медіа впливають на зміст повідомлення, що ви там публікуєте. Варіантів тут чимало. Cultural Analytics Lab (Лабораторія культурної аналітики) вирішує ці проблеми з 2008 року, комбінуючи методи з науки про дані, візуалізацію та медіа-студії. Протягом лекції Лев Манович розповість про свої проекти та торкнеться таких питань:

• Як наші міста виглядають в Інстаграмі? Це вдалося з'ясувати через аналіз 17 000 000 фото 16 глобальних міст - http://inequaligram.net/.

• Що ми можемо дізнатися про історію візуальної культури за допомогою методу візуалізації та обчислень? Йдеться про аналіз 20000 фотографій з колекції МоМА (Нью-Йорк).

• Як зорієнтуватися у місті даних? On Broadway — інтерактивна інсталяція репрезентує різні райони Нью-Йорку через Бродвей-стріт, що має протяжність у 20 км. У дослідженні використано 30 000 000 зображень і точок даних.

Про спікера: Лев Манович, професор комп'ютерних наук у City University of New York, запрошений професор European Graduate School у Саас-Фе (Швейцарія), професор Інституту медіа, архітектури та дизайну "Стрєлка" (Москва), засновник та очільник дослідницької лабораторії Software Studies Initiative при Університеті Каліфорнії (Сан-Дієго), засновник Cultural Analytics Lab в Каліфорнійському інституті телекомунікацій та інформаційних технологій. Лев Манович також виступає лектором Sensorama Academy в рамках курсу "Створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв" за підтримки програми Н.О.Р.Д. від Український культурний фонд.

Вхід вільний за реєстрацією: https://forms.gle/YyahW8NNVTwuqAND6

UPD: Реєстрацію закрито. Щодо списку очікування, будь ласка, пишіть нам на info@palatkabooks.com

Кількість місць обмежена! Будь-ласка, повідомте нас, якщо ви зареєструвались і не зможете прийти.

Мова лекції — російська. В рамках лекції передбачена Q&A сесія.