News

Показ документального фільму "Завод"

10.08.2019

Стрічка «Завод» - це приклад того, як особисті враження та спогади окремих художників, підкріплені хроніками та фактологічними свідченнями, стають правдою – офіційною, цілісною, точною та відвертою історією про легенду української декоративної промисловості. Про історію зародження гончарства у Василькові, вплив художньої складової на економічне зростання виробництва, та, звісно, про Валерія та Надію Протор’євих – в об'єктиві камери Анни Войтенко у документальному фільмі "Завод".

Найбільш визначні моменти становлення, розвитку, розквіту та занепаду Васильківського майоліковго заводу відбувались протягом XX ст. Місцевий осередок гончарів-кустарників, він згодом перетворився на артіль керамістів і переріс у завод, виробництво якого з початку 1960-х було одним із провідних у художній промисловості України. На жаль, до наших днів збереглося не так багато хронік чи документів, які б свідчили про перипетії довгого життя Васильківського майолікового заводу. Однак, історія нині вже напівлегенди, оживає на устах її свідків.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва та арт-центр Павла Гудімова Я Галерея представляють фільм «Завод». Стрічка присвячена феномену васильківської майоліки у час її розквіту в обличчях та фактах, які оживають у свідченнях тих, хто створював самобутній та якісний асортимент майолікового виробництва Заводу.

Сергій Денисенко та Неллі Ісупова розповідають про власний досвід участі у виробництві та свободи художнього самовираження за часів роботи на Васильківському майоліковому заводі. У фокусі наративу – й історія творчого подружжя Протор’євих, які не залишили по собі нащадків, але стиль життя і творчості та унікальний майоліковий доробок яких назавжди залишився у пам’яті їхніх колег та друзів по Заводу.

21 серпня о 19:00
Urban Space 500 (вул. Бориса Грінченка, 9)

Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією:
https://forms.gle/b3h3GN7VMQXSxFZYA

Проект реалізовано за підтримки Український культурний фонд