News

Urban Space 500 знайшли локацію для майбутнього ресторану.

23.11.2017

 

Уже сьогодні можна побачити будівлю, в якій буде ресторан (вул. Бориса Грінченка 9), тільки із зовнішньої сторони. Але в майбутньому у відвідувачів та відвідувачок закладу буде можливість побачити і внутрішній фасад будівлі та дізнатись більше про історію цього місця.

Hard facts:

  • вул. Бориса Грінченка 9, біля Дому Архітектора,

  • перший поверх,

  • 416,6 кв.м.

  • Приміщення належить Національній суспільній телерадіокомпанії України.

Фото: Ольга Зарко

Будівля на Грінченка 9 - майбутнє приміщення ресторану - є вцілілим довоєнним творінням всесвітньо відомого архітектора Йосипа Каракіса.

Йосип Каракіс спроектував приміщення як музичну школу в 1937 році. Школу побудували на однойменному Музичному провулку поруч з Музучилищем (будівля також збереглася). Музичний провулок з’явився в самому серці Києва в 1874 та проіснував до 1951 року. Розташовувався між Хрещатиком та сучасною вулицею Грінченка (якої до війни не існувало). Війна перекреслила життя Музичного провулку, будівлі зазнали значних руйнувань, а в 1951 році приміщення школи відбудували і там запрацював Телерадіоцентр. Фасад будівлі опинився у внутрішньому дворі Телерадіоцентру і на довгі роки залишався прихованим від широкого загалу.

Отож, що маємо – будівля архітектора з світовим ім’ям, музичний, телевізійний та радіо період життя будівлі, а тепер громадський ресторан Urban Space 500. Далі буде…