News

Підбірка інтерв’ю на Громадському радіо

20.03.2017

 

Інтерв’ю “Замість соціальної допомоги — інвестиції: Український форум благодійників” з Юрієм Филюком:

“Мабуть, досить відомий приклад громадського ресторану, який ми створили у Франківську, — Urban Space 100. 100 підприємців та звичайних мешканців проінвестували по 1000 у.о. кожен, за спільний бюджет ми відкрили простір, який має в собі кафе, подієвий майданчик, Urban Space Radio, магазин сучасних українських брендів. 80% від прибутків цього підприємства реінвестується на інші проекти розвитку міста.

Це соціальна інновація, на проект є багато зовнішнього попиту. Вже за місяць ми стартуємо в Києві, буде Urban Space 500, а два наступних — Краматорськ і Берлін.”

Повне інтерв’ю знайдете за посиланням

Святослав Попов:

“Ідея прийшла із Івано-Франківська, де діє аналогічний громадський ресторан Urban Space 100. Засновниками цього ресторану стали сто людей, що погодилися безповоротно інвестувати у відкриття цього закладу по $1000.

Основною метою такого закладу є об’єднання проактивного кластеру суспільства, тобто людей, що достатньо соціально відповідальні, щоб здійснювати щось хороше. Наприклад, UrbanSpace 100 за 2 роки підтримав більше 18 ініціатив для розвитку Івано-Франківська: 80% чистого прибутку ресторану ідуть на фондування ініціатив.

Ця ідея зародилася в Україні. У світі є заклади, які фінансують громадяни міст, але ідея того, що заклад фінансує щось у відповідь, народилася в Україні.”

Повне інтерв’ю знайдете за посиланням