News

Світлана Колодій: чому я вирішила стати співзасновницею ресторану?

14.06.2017

Чому я вирішила стати cпівзасновницею громадського ресторану Urban Space 500? Ну, я завжди мріяла мати власний ресторан :) Ні, мене не хвилює, що там буде ще 499 власників, це вже подробиці! А якщо серйозно - маю на те кілька причин:

Люди:

500 людей мають об’єднатися для прийняття спільних рішень. Це - найголовніший виклик для мене, це модель міста, держави і маленька модель світу. Впевнена, що налаштувавши процес взаємодії та комунікацій всередині нашої спільноти, ми зможемо на власному прикладі показувати “як” і впливати на те, що відбувається з нами у повсякденному житті. Urban Space 500 - це інструмент для отримання досвіду. Сам факт того, що люди можуть об’єднатися, добровільно інвестуючи досить велику суму в отримання соціального імпакту - неймовірний.

Місце:

Я на власному прикладі знаю, як важливо мати “своє” місце для зустрічей. Коли кажуть, що таких багато, я трохи саркастично посміхаюся. На весь Київ маю два місця, де можу комфортно попрацювати і зустрітися з однодумцями. Це “Світ Кави” та “PRbar”, але вони маленькі, а нас, як показав досвід нетворкінг-зустрічей “Networking: Change Makers”, сотні людей, яким треба постійно мати свої місця для розробки ідей для втілення змін та реформ.)

Мета:

Соціальне підприємництво, громадський ресторан, розподілення прибутку на проекти розвитку міст, колективне прийняття рішень, інструмент для системної підтримки проектів, використання бізнес-моделей для розвитку міст та спільнот - ці всі слова складають картинку мого світу. Я повністю в цьому, це мої сенси та життєва позиція - бути інноватором та бути в спільноті тих, хто постійно працює з викликами та розвивається в своїй сфері. Це запорука розвитку країни і людини.

Думки, які в мене виникали, або я чула від друзів та колег:

Питання: Чи зберуть 500 людей?

Відповідь: Ще у 2015 році Юра Филюк мені розповів, що буде Urban Space в Києві. Я думала і про те, щоб стати частиною організаційної команди. Але мій шлях привів мене до “Global Office” і я тепер тут серцем і мозком. Коли почалася кампанія, я чекала першої сотні, щоб долучитися. Для мене це була критична кількість людей, після якої я змогла повністю повірити в модель в Києві. Я стала 126 :) Залучення людей - найскладніший процес як у цьому проекті, так і в тих, якими я живу. Лише на власному прикладі можна розповідати і залучати.

Питання: 1000 доларів - це багато. Можна одразу їх інвестувати в бізнес і отримувати прибуток. Або можна допомогти 10 проектам по 100 доларів - і персональне задоволення теж буде :)

Відповідь: Можна, і так і так. Для мене 1000 доларів - це велика сума. Я завжди трохи відкладаю коштів, але, як показує практика, витрачаю їх не на матеріальне, а на освіту або персональний розвиток, на підтримку різник проектів на Спільнокошті, або на благодійність. Гроші - це інструмент. Самі по собі вони нічого не означають. Найкраща інвестиція минулого року для мене - це психолог і DDI, цього - Urban Space 500 та 10-ти денний інтенсив DDI у вересні.

Питання: Хто такі “Інша Освіта” та “Тепле Місто”, це черговий МММ, шахрайство і все таке…

Відповідь: Я знаю цих людей особисто. Юра - то натхнення та любов, і всі його проекти - це те, на що треба рівнятися. “Інша Освіта” ж перевернула моє світосприйняття у минулому році в Краматорську, коли вони запросили мене на їхню програму “Звичка думати”, яка покликана створити діалоговий майданчик для молоді з України та Росії та навчати їх разом критичному мисленню. Такі речі дуже важливі.

Так, це не фіксований дохід з третього місяця запуску проекту. Це складні процеси, що змінюють життя людей та міста. Тому так, я довіряю цим людям. Ну і тим 125, хто вже став співвласниками ресторану :)

Тому я дуже хочу, щоб ви долучилися разом зі мною. Я хочу разом будувати наше спільне майбутнє. Для мене разом - це і про втрачений дім, і про освіту, і про людські життя, і про зв'язки з крутими людьми, і про стартапи. Про те, що разом - ми сила <3

Джерело: Світлана Колодій